Siseminister Igor Taro märkis, et relvaseaduse muudatusi on kaua oodatud ja osa sellest keerulisest teest peaks nüüd seljataga olema. „Eelnõu menetlus Riigikogu õiguskomisjonis ja suures saalis esimesel lugemisel oli põhjalik ja sisuline. Tunnustan õiguskomisjoni tehtud töö eest ning eelnõu menetlemisel sätete läbikaalutud täpsustamise eest. Samuti tänan parlamendi liikmeid hea ja konstruktiivse arutelu eest – tegemist on teemaga, kus tuleb tagada nii ühiskonna turvalisus, õigusselgus kui ka regulatsiooni praktiline rakendatavus,“ ütles Taro.
„Esimese ja teise lugemise vahel saab Riigikogu eelnõusse vajadusel muudatusi teha ja ma usun, et seadus saab tänu nendele veelgi parem,“ lisas Taro.
Relvaseaduse ja lõhkematerjaliseaduse muutmise seaduse eelnõu eesmärk on suurendada avalikku turvalisust, parandada relvade käitlemise kontrollitavust, tagada registrite töökindlus ja andmekaitse, vähendada ebavajalikku halduskoormust ning toetada riigikaitselist valmisolekut ja ühiskonna kaitsetahet.
Siseministeeriumil on järgmise sammuna kavas kogu relvaseaduse tervikteksti uuendamine.